Výsledky vyhledávání

Andalusie – Země vášně, flamenca a maurského kouzla

Odesláno admin na 28/03/2024
0

Vydejte se do místa, kde se snoubí historie s temperamentem, kde každý kámen vypráví příběh staletí a kde slunce zalévá kraj po většinu roku. Vítejte v Andalusii, okouzlujícím regionu jižního Španělska, který vás nadchne svou jedinečnou atmosférou, přírodními krásami a bohatým kulturním dědictvím.

Andalusie je krajem tisíce tváří. Najdete zde rušná historická města i malebné horské vesničky, kde jako by sestavil čas. Chloubou regionu jsou bezpochyby města Granada s pohádkovou Alhambrou, Córdoba se skvostnou Mezquitou a Sevilla s elegantním Alcázarem. Propadněte kouzlu bludišť uliček, nechte se unést krásou arabské architektury i živými zvyky a tradicemi, které utvářely dějiny tohoto koutu Pyrenejského poloostrova.

Maurové, kteří vládli Andalusii téměř 800 let, vtiskli regionu nezaměnitelný ráz. Jejich odkaz je patrný nejen v architektuře a umění, ale i v místních dialektech, kuchyni a mentalitě. Pestrost vlivů dala vzniknout unikátnímu fenoménu španělské kultury, vášnivému tanci flamenco. Nechte se strhnout jeho strhujícím rytmem, výrazným zpěvem a virtuózní hrou na kytaru v některém z místních „tablaos“.

Stejně rozmanitá jako historie je i příroda Andalusie. Vysoko v horách Sierra Nevada můžete lyžovat na nejjižnějších svazích Evropy. O kousek níž se rozprostírají nekonečné olivové háje a políčka slunečnic. Pobřeží Costa del Sol a Costa de la Luz lákají na kilometry zlatavých pláží, omývaných vlnami Atlantiku a Středozemního moře. A bílé vesničky Alpujarras či přírodní parky Doñana a Cabo de Gata vás nadchnou panenskou krásou.

Podnebí v Andalusii patří k nejpříjemnějším a nejstabilnějším v Evropě. Více než 300 slunečných dní v roce a příjemné teploty po většinu měsíců přímo vybízejí k návštěvě. Jaro přichází brzy a přináší rozkvetlé louky a svěží zeleň. V létě rtuť teploměru šplhá k tropickým hodnotám, ale horký vzduch je zjemňován mořským vánkem. Podzim je časem sklizně oliv, vína a festivalů. A i v zimě zde panují příjemné teploty kolem 15°C.

Ať už vás do Andalusie přivede touha po poznání památek, relaxaci na plážích, vysokohorské turistice nebo ochutnávce místních specialit, tento sluncem prozářený kout Španělska si vás podmaní. Nechte se zlákat krásou měst i venkovské přírody, pulzujícím životem i poklidným rytmem „siesty“. Poznejte region, kde se prolíná křesťanství s islámem, kde se v žilách mísí krev Iberů, Římanů i Berberů, a kde se stále rodí umění tak strhující jako flamenco. Andalusie na vás čeká – tierra de luz y pasión!

  • Social

    facebook

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.