Výsledky vyhledávání

Avola – Sicilský klenot na pobřeží Jónského moře

Odesláno admin na 27/03/2024
0

Představte si místo, kde se snoubí historie s moderní dobou, kde se sluneční paprsky třpytí na azurově modré hladině moře a kde vůně citrusových sadů naplňuje vzduch. Vítejte v Avole, okouzlujícím městečku na jihovýchodě Sicílie, které si získá vaše srdce svým neopakovatelným kouzlem.

Procházka po malebných uličkách Avoly je jako cesta časem. Starobylé budovy, z nichž mnohé pamatují barokní éru, vyprávějí příběhy dávno minulých dní. Nádherné paláce s bohatě zdobenými fasádami a romantickými balkony lemují dlážděné uličky, které vás zavedou na hlavní náměstí Piazza Umberto I. Zde se tyčí impozantní katedrála Chiesa Madre, jejíž zvony odbíjejí čas a vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Náměstí je oblíbeným místem setkávání místních obyvatel i turistů, kteří si rádi vychutnávají šálek voňavé kávy v některé z okolních kaváren.

Avola však není jen městem historie, ale také bránou světa přírody. Dlouhé písečné pláže lemované tyrkysovým mořem přímo vybízejí k relaxaci a vodním radovánkám. Fontane Bianche, jedna z nejkrásnějších pláží v okolí, nabízí jemný bílý písek a křišťálově čisté moře, které láká ke koupání, šnorchlování či potápění. Milovníci aktivní dovolené ocení také možnosti windsurfingu či jízdy na kajaku. A když zatoužíte po stínu a vůni přírody, můžete se vydat do některého z citrusových hájů, které město obklopují. Procházka mezi stromy obtěžkanými šťavnatými pomeranči a citróny je nevšedním zážitkem pro všechny smysly.

Gastronomie je pýchou Avoly a celé Sicílie. Zdejší kuchyně je proslulá čerstvými ingrediencemi, tradičními recepturami a nezapomenutelnými chutěmi. V místních restauracích a tavernách můžete ochutnat vynikající pokrmy z ryb a plodů moře, těstoviny s rajčatovou omáčkou či arancini – smažené rýžové koule plněné masem a hráškem. Avola je také domovem vyhlášené čokolády, která se zde vyrábí tradičními postupy již po staletí. Návštěva místní čokoládovny Dolceria Bonajuto je nevšedním gurmánským zážitkem. A pokud holdujete dobrému vínu, pak si nenechte ujít ochutnávku skvělých vín z místních vinic, jako je Nero d’Avola.

Žít v Avole znamená žít v souladu s přírodou, historií a sicilskou kulturou. Zdejší obyvatelé jsou proslulí svou vřelostí, pohostinností a rodinnou soudržností. Život zde plyne poklidným tempem, ale rozhodně není nudný. Během roku se ve městě koná řada festivalů a slavností, při nichž se ulice zaplní hudbou, tancem a vůní tradičních sicilských pokrmů. Zejména slavnosti svatého Sebastiana, patrona Avoly, jsou nevšední podívanou.

Mít byt v Avole je sen, který se může stát skutečností – sen o klidném životě v malebném prostředí s nádechem romantiky, dobrodružství a jižanského temperamentu. Představte si, jak každé ráno otevřete okno svého bytu a nadechnete se svěží mořské bryzy. Jak budete snít dat u šálku silného espressa a pozorovat ruch na ulicích pod vámi. Jak si každý den dopřejete procházku po pláži či posedíte s přáteli nad sklenkou výtečného vína. Avola vám toto vše a ještě mnohem víc nabízí.

Nechte se zlákat krásou a kouzlem Avoly a prožijte la dolce vita neboli sladký život v jednom z nejromantičtějších měst Sicílie. Zamilujte se do azurového moře, zlatavých pláží, starodávných uliček i pohostinných obyvatel. Avola je místo, kde se sny mění ve skutečnost. Váš nový domov čeká právě zde.

  • Social

    facebook

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.