Výsledky vyhledávání

Gran Canaria – Kontinent v miniaturním provedení

Odesláno admin na 28/03/2024
0

Vydejte se na místo, kde se potkávají rozmanité krajinné scenérie – vyprahlé pouště, bujné palmové háje, strmé hory i nekonečné pláže. Vítejte na Gran Canarii, třetím největším ostrově Kanárského souostroví, který si právem vysloužil přezdívku „kontinent v miniaturním provedení“. Gran Canaria vás uchvátí svou přírodní pestrostí, bohatou historií, živými městy i poklidnými vesničkami, kde se zastavil čas.

Srdcem ostrova je jeho hornaté vnitrozemí s hlubokými údolími a malebnými vesničkami jako Tejeda, Artenara či Fataga. Právě zde zažijete autentickou atmosféru Kanárských ostrovů s tradičními domky, kostelíky a trhy. Nejvyšší horou je vrchol Pico de las Nieves (1949 m), odkud se za jasného počasí nabízí úchvatné výhledy na polovinu ostrova i vzdálený Teide na Tenerife. Úbočí hor jsou poseta četnými soutěskami a kaňony, kde si přijdou na své milovníci pěší turistiky.

Severní pobřeží Gran Canarie je zelenější a vlhčí. Hlavní město Las Palmas nabízí mix koloniální architektury a moderních mrakodrapů, rušné kavárny i historické památky jako katedrála Santa Ana. Nedaleko se nachází někdejší sídlo guvernéra Casa de Colón, kde údajně pobýval sám Kryštof Kolumbus. Okolí Las Palmas zdobí banánové plantáže a malebné vesničky jako historické Gáldar s trhy a archeologickým muzeem v jeskyni Cueva Pintada.

Jih ostrova je naopak rájem slunce a pláží. Kilometry jemného zlatavého písku lemují letoviska Playa del Inglés, Maspalomas či Puerto Rico. Mezi nimi se rozprostírají unikátní písečné duny Maspalomas připomínající Saharu. Procházka mezi dunami při západu slunce, kdy písek zbarví do ruda, patří k nezapomenutelným zážitkům. Nedaleko dun leží malebný přístav Puerto de Mogán přezdívaný „Malé Benátky“ díky množství kanálů a můstků.

Gran Canaria nabízí i mnohé další atrakce. Poznejte největší botanickou zahradu Španělska Jardín Canario s endemickými rostlinami. Navštivte krokodýlí park v Agüimes nebo palmovou oázu v údolí Barranco de Guayadeque. Obdivujte monumentální skalní masiv Roque Nublo, symbol ostrova. Nebo prozkoumejte jeskyně a pozůstatky původních obyvatel v archeologickém parku Roque Bentayga.

Podnebí na Gran Canarii je po celý rok stabilní a příjemné. V létě teploty šplhají k tropickým hodnotám kolem 28°C, zatímco v zimě málokdy klesají 20°C. I v nejchladnějších měsících je zde více slunečných dnů než v kontinentální Evropě. Díky tomu je Gran Canaria vyhledávaná destinace pro letní i zimní dovolenou u moře i aktivní poznávání.

Ať už vás na Gran Canarii láká lenošení na plážích, túry divokou přírodou, objevování historických měst a vesniček nebo gurmánské zážitky, tento ostrov vás nadchne svou rozmanitostí, jakou jinde nenajdete. Poznejte krásy ostrova, který nabízí celý svět v jednom – Gran Canaria je zkrátka kontinent sám pro sebe!

  • Social

    facebook

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.