Výsledky vyhledávání

Sicílie – Ostrov slunce, historie a neopakovatelných zážitků

Odesláno admin na 28/03/2024
0

Vydejte se na cestu do místa, kde se snoubí historie s moderní dobou, kde slunce hraje všemi barvami na tyrkysové hladině moře a kde vůně citrusů a vína prostupuje vzduchem. Vítejte na Sicílii, největším ostrově Středomoří, který vás okouzlí svou rozmanitostí, krásou a jedinečnou atmosférou.

Sicílie je ostrovem tisíce tváří. Najdete zde rušná historická města i malebné horské vesničky, kde se zastavil čas. Metropole Palermo vás pohltí svým chaotickým rytmem, tržištěm Ballaró s horami čerstvých ryb, ovoce a zeleniny i monumentálními památkami jako normanský palác či katedrála. Catanie na úpatí Etny vás nadchne elegancí barokních paláců, živými náměstími a vyhlášenou kuchyní. A Syrakusy, rodiště Archimeda, vás přenesou do časů antiky mezi řeckými chrámy a římskými amfiteátry.

Historie na vás dýchne na každém kroku. Fénická města, řecké chrámy, římské vily, byzantské mozaiky, arabské pevnosti, normanské katedrály, aragonské hrady či barokní paláce vyprávějí příběh ostrova, o nějž se přetahovali Řekové, Římané, Arabové, Normané, Španělé i Bourboni. Jejich odkaz se zrcadlí v architektuře, umění, jazyce i kuchyni ostrova dodnes.

Příroda Sicílie je stejně pestrá jako její dějiny. Zářivě modré moře omývá jak písečné pláže, tak divoké skalisté útesy. Vnitrozemí hýří barvami citrusových hájů, vinic, olivových a mandlových sadů. Nad vším se vypíná majestátní Etna, nejvyšší činná sopka Evropy, jejíž svahy jsou posety lávovými poli i bujnou vegetací. Národní parky Nebrodi a Madonie lákají na nedotčenou přírodu s hlubokými lesy, vodopády i endemickými druhy rostlin a živočichů.

Sicilská kuchyně je pýchou ostrova. Čerstvé ryby, mořské plody, šťavnatá rajčata, voňavé bylinky, lahodné sýry a vynikající vína, to vše se snoubí v tradičních receptech, které si zamilujete. Ochutnejte slavnou pasticciatu, rizoto po sicisku, smažené arancini, sladké cannoli či granitu, a zapijte to sklenkou Nera d’Avola či Marsaly. Gurmánský zážitek je zaručen!

Ať už zamíříte na Sicílii v kteroukoliv roční dobu, čeká vás pod azurovým nebem a hřejivými paprsky slunce nezapomenutelná dovolená. Poznejte pulzující města i ospalé vesničky, starobylé památky i panenskou přírodu, úchvatné pláže i majestátní hory, lahodnou kuchyni i srdečné obyvatele. Nechte se unášet rytmem života ostrova, kde čas nemá c a kde se každý den cítíte jako v ráji. Benvenuti in Sicilia, na ostrově, kde se sny stávají skutečností!

A teď ještě pár slov k počasí – Sicílie se pyšní jedním z nejpříjemnějších klimat v Evropě. V létě teploty šplhají k tropickým 30°C, slunce zalévá pláže i antickérámy a moře láká k osvěžujícímu koupání. Pozdní jaro a raný podzim jsou ideální k poznávání památek i přírody, s teplotami kolem 20°C a minimem srážek. A i když v zimě rtuť teploměru klesá k 10°C, slunce nad Sicílií svítí stále častěji než jinde v Evropě. Ať už sem zavítáte kdykoliv, počasí bude jistě přát vašim plánům a zážitkům. Sicily bedda, krásná Sicílie, na vás čeká!

  • Social

    facebook

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.