Výsledky vyhledávání

Fuerteventura – Ostrov věčného léta a nekonečných pláží

Odesláno admin na 28/03/2024
0

Vydejte se na místo, kde slunce zalévá krajinu po celý rok, kde červené sopečné půdy kontrastují s tyrkysovým oceánem a kde vás na každém kroku čeká nová scenérie. Vítejte na Fuerteventuře, druhém největším ostrově Kanárského souostroví, který je právem považován za ráj milovníků slunce, pláží a nespoutané přírody.

Fuerteventura nabízí neuvěřitelnou pestrost krajiny na relativně malé ploše. Vnitrozemí ostrova tvoří vyprahlá kameá poušť s občasnými oázami palem, zatímco pobřeží lemují nekonečné pláže s jemným bílým pískem, omývané vlnami Atlantiku. Vydejte se prozkoumat národní park Jandía s písečnými dunami u Corraleja, prozkoumejte surovou krásu západního pobřeží s divokými útesy Los Gigantes nebo se koupejte v průzračných vodách laguny Sotavento na jihu.

Hlavní město Puerto del Rosario leží přibližně uprostřed východního pobřeží a nabízí zajímavý mix staré a moderní architektury. Centru vévodí bílá budova radnice a pěší zóna s obchody a kavárnami. Za návštěvu stojí i Centro de Arte Canario s bohatými sbírkami místního umění. Nedaleko města leží letiště a přístav, brána na ostrov pro většinu návštěvníků.

Severní cíp ostrova je vyhlášený svými plážemi, které tvoří písečné duny, navazující na poušť vnitrozemí. Corralejo je rušné letovisko s dlouhou promenádou, lemovanou palmami, obchody a restauracemi. Na jeho okraji začíná přírodní park Dunas de Corralejo s písečnými přesypy a borovicovými háji. Odtud je to jen kousek na malebný ostrov Lobos se skvělým šnorchlováním.

Na jižním pobřeží Fuerteventury leží oblíbená letoviska Costa Calma a Morro Jable. Můžete si tu vychutnat nekonečné procházky po širokých plážích nebo aktivnější zábavu jako windsurfing a kiteboarding díky stálému větru. Skvostné scenérie nabízejí i pláže Cofete a Barlovento pod strmými útesy pohoří Jandía. A za poznáním vnitrozemí se vydejte do starobylých městeček Betancuria či Pájara.

Podnebí Fuerteventury je po celý rok příjemné a slunečné, s vysokými teplotami zmírňovanými Kanárským proudem a větrem. V létě rtuť teploměru šplhá ke 30 °C, v zimě zřídka klesá pod 20 °C. Právě stabilně teplé počasí a minimum srážek činí z ostrova oblíbený cíl jak pro letní dovolenou, tak pro útěk před zimou do hřejivé náruče slunce.

Ať už vás na Fuerteventuře láká lenošení na plážích, objevování divoké sopečné krajiny, historických městeček nebo vodní sporty najdete tu ideální prostředí pro strávení báječné dovolené. Poznejte ostrov, kde se zastavil čas, kde příroda odhaluje svou drsnou krásu a kde vám slunce bude dělat společníka na každém kroku. Fuerteventura vás nadchne svou autentičností a svobodnou atmosférou.

  • Social

    facebook

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.