Výsledky vyhledávání

Riva del Garda – Perla severní Itálie na břehu smaragdového jezera

Odesláno admin na 13/04/2024
0

Představte si místo, kde se čas zpomaluje a kde každý den přináší nové okouzlující zážitky. Místo, kde se snoubí majestátní alpské štíty s azurovou hladinou průzračného jezera. Místo, které svou krásou uchvátilo již římské patricije a rakouskou šlechtu a které dodnes přitahuje návštěvníky z celého světa. Vítejte v Riva del Garda, kouzelném městečku na severním cípu italského jezera Garda.

Riva del Garda leží v oblasti Tridentsko-Horní Adiže, na úpatí Dolomit. Zdejší krajina je tak malebná a dramatická, že se jí přezdívá „Švýcarská riviéra“. Panorama města tvoří impozantní horské štíty tyčící se nad jezerem, zelené olivové háje a citrusové sady, starobylé uličky s pestrobarevnými domy i elegantní promenáda lemovaná palmami. Historie Rivy sahá až do dob Římanů, kteří objevili strategický i rekreační potenciál zdejšího místa. Ve středověku bylo město součástí Benátské republiky, později připadlo Rakousku. Právě období rakouské nadvlády vtisklo Rivě nezaměnitelný ráz prosperujícího lázeňského letoviska, kam jezdila na dovolenou smetánka z Vídně i z Prahy.

Srdcem Rivy je bezpochyby historické centrum s dlážděnými uličkami, renesančními paláci a malebným přístavem. Dominantou města je mohutná středověká pevnost La Rocca tyčící se na skále nad jezerem. Dnes v ní sídlí městské muzeum s archeologickými nálezy i uměleckými sbírkami. Hlavní náměstí Piazza III Novembre zdobí renesanční radnice a barokní kostel Assunta. Kousek odtud, na nábřežní promenádě, stojí za návštěvu elegantní secesní kavárna Lido Palace.

Riva ale není jen městem historie a architektury, ale především rájem pro milovníky přírody, sportu a aktivního odpočinku. I když přímo ve městě nejsou lyžařská střediska, okolní Dolomity nabízejí skvělé podmínky pro zimní sporty. Nejbližší lyžařské areály jako Pinzolo, Madonna di Campiglio nebo Folgarida-Marilleva se nachází zhruba hodinu jízdy autem.Díky pravidelným větrům je Riva nejlepším místem v Evropě pro windsurfing a jachting. Okolní hory jsou protkané sítí stezek pro pěší turistiku i cyklistiku. Lákají vás spíše adrenalinovější aktivity? Pak můžete zkusit paragliding, horolezectví nebo canyoning v blízkých kaňonech a vodopádech.

A pokud chcete jen relaxovat a koupat se? Pláže v Rivě jsou oblázkové a jezero průzračně čisté. Na své si přijdou i gurmáni – v místních restauracích a tratoriích ochutnáte vynikající středomořskou kuchyni založenou na čerstvých rybách, těstovinách, olivovém oleji a výtečném víně. Specialitou jsou pak pokrmy z citrusů, které se pěstují na zdejších unikátních terasovitých zahradách.

Riva del Garda je ideálním místem pro dovolenou v kteroukoliv roční dobu. Na jaře vás nadchne bujná vegetace a kvetoucí zahrady, v létě oceníte osvěžující koupání v jezeře, na podzim vás uchvátí hra barev v okolních lesích a v zimě si užijete klid, relax a pohodu adventních trhů. A pokud zatoužíte po lyžování, stačí vyrazit na hodinový výlet do nedalekých alpských středisek.

Riva del Garda je zkrátka místem, které si zamilujete a budete se sem chtít vracet. Místem, kde na vás dýchne genius loci starých časů, ale zároveň si užijete naplno život v krásné přírodě. Nechte se pozvat do tohoto kouzelného koutu severní Itálie a prožijte zde nezapomenutelné okamžiky.

  • Flatels Agent Photo
    Flatels
    Zástupce společnosti
  • Blog

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.