Výsledky vyhledávání

Syrakusy – Antický klenot Sicílie

Odesláno admin na 27/03/2024
0

Představte si město, kde na každém kroku dýchá historie, kde se snoubí řecké, římské i barokní umění a kde vás azurové moře zve ke skoku do osvěžujících vln. Vítejte v Syrakusách, jednom z nejstarších a nejkrásnějších měst Sicílie, které si vás podmaní svým neopakovatelným kouzlem.

Příběh Syrakus se začal psát již v 8. století před Kristem, kdy zde řečtí osadníci z Korintu založili mocnou kolonii. Město zažilo svůj zlatý věk v 5. století př. n. l. za vlády tyrana Dionýsia I., který z něj učinil nejmocnější město celého Středomoří. Antické skvosty, jako je Apollónův chrám, Arethusin pramen či Dionýsiovo ucho, dodnes připomínají tehdejší slávu a bohatství.

Srdcem Syrakus je malebný ostrov Ortygia, na kterém se odehrává velká část městského života. Bludiště romantických uliček vás zavede k Dómu svaté Lucie, který vznikl přestavbou antického Athénina chrámu. Nádherná barokní fasáda, zářící bělostí syrakuského vápence, ukrývá antické sloupy a střípky řeckých mýtů. Na nedaleké tržnici Ortygia můžete nasát autentickou atmosféru a ochutnat místní speciality, jako jsou čerstvé mořské plody, sladké cannoli či arancini.

Antické dědictví je v Syrakusách doslova na každém kroku. Neobyčejný zážitek nabízí návštěva Řeckého divadla, které je jedním z největších a nejzachovalejších antických divadel vůbec. Dodnes slouží svému účelu a během klasických představení pod hvězdnou oblohou se můžete přenést do dob Aischyla a Sofoklese. Nedaleko se tyčí pevnost Euryalos, mistrovské dílo obranné architektury ze 4. stol. př. n. l. Z jejích cimbuří se otvírá dechberoucí panorama na celé město i blankytné moře.

Smaragdová voda a zlatavé pláže jsou další z pokladů, které Syrakusy nabízejí. Jen kousek od centra leží nejkrásnější pláže celé Sicílie – Fontane Bianche s jemným bílým pískem a Arenella s průzračným mořem a vápencovými útesy. Za návštěvu stojí také přírodní rezervace Plemmirio s bohatým podmořským životem, která je rájem pro potápěče a šnorchlování.

Zažít Syrakusy znamená dotknout se tisícileté historie a zároveň si vychutnat životní styl plný slunce, vůní a chutí. Mít zde byt a probudit se každé ráno s výhledem na třpytící se moře a antické památky musí být jako sen. Procházet se po nábřeží, pozorovat rybáře při práci a pak si dát kávu a briošku v kavárně Antica Ortigia. Nechat se unést barevnými fasádami barokních paláců a vstřebávat genius loci tohoto výjimečného města.

Syrakusy jsou klenotem, který si nelze nechat ujít. Ať už se rozhodnete strávit jen den, nebo jim věnujete celou dovolenou, tento kout Sicílie si vás navždy získá. Nechte se zlákat krásou a historií perlu Středomoří. Nechte se okouzlit Syrakusami.

  • Social

    facebook

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.