Výsledky vyhledávání

Taormina – Perla Sicílie na útesu nad mořem

Odesláno admin na 28/03/2024
0

Představte si místo, kde se čas zastavil v 19. století, kdy sem jezdila na svou Grand Tour evropská šlechta. Místo, jehož krása okouzluje návštěvníky z celého světa dodnes. Vítejte v Taormině, jednom z nejromantičtějších a nejkrásnějších měst Sicílie, které si vás podmaní svou neopakovatelnou atmosférou.

Již když projdete starobylou bránou Porta Messina, ocitnete se ve snu. Vstoupíte na hlavní třídu Corso Umberto, tepnu města, kde se mísí třpyt moderních butiků se vznešenou patinou historických paláců. Nechte se unést pomalou procházkou neboli „struscio“, při níž můžete obdivovat výlohy s módou, šperky, řemeslnými výrobky i starožitnostmi. V úzkých uličkách vonících květinami a prosycených středomořskými vůněmi jistě najdete ten pravý suvenýr.

Dominantou Taorminy je bezesporu antické divadlo, vybudované Řeky na skalnatém útesu vysoko nad mořem. Odtud se otevírá dechberoucí panorama na azurové vlny, majestátní Etnu i pobřeží Kalábrie v dáli. Tisíce let stará kamenná sedadla lákají usednout a vychutnat si nezapomenutelný východ či západ slunce. Divadlo dodnes hostí prestižní kulturní akce a je TOP atrakcí Archeologického parku Naxos a Taormina.

Klenoty historie na vás čekají doslova na každém kroku. Palác Corvaja, sídlo sicilského parlamentu v 15. století, okouzlí svým středověkým půvabem s arabskými prvky. Skrývá nádvoří s nádhernou arkádou, muzeum a galerii. Dalším unikátem je Naumachie, impozantní římská stavba pro rekonstrukce námořních bitev. A úchvatná vyhlídka se otevírá i z barokního náměstí IX. Aprile s dlažbou ze sicilských dlaždic a balustrádou z vytesávaného kamene.

Taormina je také městem kostelů. Nad živým náměstím Duomo ční robustní katedrála San Nicolò s krásnou barokní kašnou. Výstavní schodiště zdobí kostel San Giuseppe, sousedící s honosnou Hodinovou věží. A nesmíme minout ani Sant’Agostino se zubatou zvonicí. Závan gotiky pak přináší Palazzo dei Duchi di Santo Stefano, pyšnící se směsicí arabské a normanské architektury.

Žít v Taormině znamená nechat se každý den okouzlovat krásou a historií na pozadí tyrkysového moře a bělostných pláží. Procházet se po Corso Umberto, posedět v kavárně nad brioškou a kapučínem, večeřet na terase s výhledem na západ slunce za Etnou. Mít byt v Taormině je splněný sen všech romantiků a milovníků dolce vita. Je to jako zamilovat se a už se nikdy nechtít odloučit.

Vydejte se po stopách evropské šlechty a objevte kouzlo Taorminy – perly Sicílie, která omámí všechny vaše smysly. Nechte se unést jedinečným geniem loci, který odnepaměti přitahuje umělce, básníky i zamilované. Taormina si vás navždy získá.

  • Social

    facebook

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.