Výsledky vyhledávání

Tenerife – Ostrov věčného jara a dobrodružství

Odesláno admin na 28/03/2024
0

Vydejte se na místo, kde slunce téměř nikdy nezapadá, kde se tyčí nejvyšší hora Španělska a kde za každým rohem číhá nový zážitek. Vítejte na Tenerife, největším a nejpopulárnějším ostrově Kanárského souostroví, který právem nese přezdívku „ostrov věčného jara“. Tenerife vás uchvátí svou rozmanitou krajinou od vyprahlých lávových polí po bujné vavřínové lesy, živými městy i odlehlými vesničkami, krásnými plážemi i impozantními horami.

Dominantou Tenerife je bezpochyby vulkán Pico del Teide (3718 m), nejvyšší hora Španělska a třetí největší sopka světa měřeno od dna oceánu. Výstup na její vrchol patří k nezapomenutelným zážitkům, ale pozor – je nutné si předem rezervovat permit, vydává se jich denně jen omezené množství. I bez vrcholového dobrodružství však Národní park Teide uchvátí svou měsíční krajinou s bizarními skalními útvary a endemickou flórou.

Severní část Tenerife je mnohem zelenější a vlhčí než sušší jih. Strmé útesy Los Gigantes tu padají přímo do Atlantiku, husté lesy střídají banánové plantáže. Oblíbeným cílem je údolí Masca s hlubokým kaňonem, túra jím je skutečný přírodní zážitek. V malebných městečkách Garachico, Icod de los Vinos či La Orotava se zastavil čas a dýchá na vás historie z dob španělských conquistadorů. Za návštěvu určitě stojí také park Anaga s vavřínovými pralesy na samém severovýchodě ostrova.

Jih Tenerife je pravým rájem plážových dovolených. Kilometry jemného zlatavého písku lemují pobřeží u letoviska Playa de las Américas i vyhlášené pláže Fañabé a Del Duque. Komu je větší vedro proti srsti, může se schovat pod slunečník nebo vyrazit na procházku kolem přístavu Puerto Colón s bujnou subtropickou vegetací. Pro ještě více exotiky pak stačí zajet do nedalekého parku Jungle Park s tropickou faunou a flórou.

Skutečným klenotem Tenerife je jeho hlavní město Santa Cruz. Okouzlující přístav je plný života, restaurací i historických památek jako katedrála nebo stará tržnice. Neopakovatelným zážitkem je zdejší karneval, jeden z největších na světě, kdy celé město dva týdny žije v rytmu samby a salsy v moři třpytivých kostýmů. Neméně slavná je i obří koncertní síň Auditorio, připomínající obří vlnu, která je symbolem města.

Ostrov Tenerife si vás zkrátka podmaní svou rozmanitostí. Můžete tu prožít romantické chvíle na pláži u šumícího oceánu, dobrodružné túry vulkanickou krajinou, objevovat historické skvosty koloniální architektury nebo si užívat nonstop párty v hlavním městě. To vše pod neustále modrým nebem a se sklenicí lahodného místního vína Malvasia. Nechte se zlákat a poznejte jedinečný ostrov, který má tolik různých tváří!

  • Social

    facebook

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.