Výsledky vyhledávání

Kanárské ostrovy – Perla Atlantiku a ráj na zemi

Odesláno admin na 28/03/2024
0

Vydejte se na cestu do místa, kde slunce téměř nikdy nezapadá, kde vás každý den probudí šumění vln a kde hory padají přímo do azurových hlubin oceánu. Vítejte na Kanárských ostrovech, španělském souostroví a autonomním regionu, který leží v Atlantiku poblíž severozápadního pobřeží Afriky. Tento tropický ráj vás uchvátí svou rozmanitou krajinou, celoročně příjemným podnebím, bohatou historií a neopakovatelnou atmosférou.

Kanárské ostrovy tvoří sedm hlavních ostrovů sopečného původu – Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Každý z nich má svůj osobitý charakter a nabízí jedinečné zážitky. Nechte se okouzlit tajuplnou měsíční krajinou Lanzarote s působivými lávovými poli a vyhaslými sopkami. Objevte divoké pláže a písečné duny Fuerteventury, propadněte kouzlu bujné vegetace a hlubokých kaňonů na La Gomeře. Na La Palmě můžete obdivovat zelené banánové plantáže a původní vavřínové lesy.

Chloubou souostroví jsou bezpochyby ostrovy Tenerife a Gran Canaria. Tenerife, největší ostrov, vévodí majestátní sopka Pico del Teide, nejvyšší hora Španělska. Její svahy nabízí úchvatné výhledy a túry všech obtížností. Jižní pobřeží s oblázkovými plážemi El Médano či Playa de las Américas je ideální pro surfování a odpočinek. Severní část s černými lávovými plážemi a dech beroucími útesy Los Gigantes zase láká k romantickým procházkám a koupání.

Gran Canaria bývá pro svou přírodní pestrost nazývána „kontinentem v miniaturě“. Centrum ostrova tvoří hornatá vnitrozemí s hlubokými údolími, kde se ukrývají malebné vesničky. Jihozápadní pobřeží vévodí úchvatné písečné duny a pláž Maspalomas, ráj surfařů a nudistů.ever ostrova zaujme bujnou vegetací, banánovými háji a historickým hlavním městem Las Palmas, které kombinuje koloniální architekturu s moderními mrakodrapy.

Podnebí na Kanárských ostrovech patří k nejvyrovnanějším a nejpříjemnějším na světě. Celoročně zde panují teploty kolem 20-28°C, jen zřídka klesající pod 18°C či stoupající nad 32°C. Od července do září je počasí stabilně slunečné s minimem srážek. V zimě může častěji pršet, ale i tak zde slunce svítí mnohem častěji než v kontinentální Evropě. Díky Kanárskému proudu je i teplota vody ve zdejším moři velmi příjemná – od 18°C v zimě po 24°C v létě.

Kanárské ostrovy toho svým návštěvníkům nabízejí opravdu mnoho – nádherné pláže, nedotčenou přírodu, vysokohorskou turistiku, bohaté kulturní dědictví, pulzující noční život i gastronomické zážitky. Ať už sem zavítáte za poznáváním, odpočinkem, surfováním či potápěním, Kanárské ostrovy vás vždy nadchnou svou krásou a energií. Jsou jako stvořené k tomu, abyste zde prožili nezapomenutelnou dovolenou pod žhoucím sluncem u azurového Atlantiku. Nechte se zlákat a objevte kouzlo „ostrovů věčného jara”.

  • Flatels Agent Photo
    Flatels
    Zástupce společnosti
  • Blog

Porovnejte nabídky

Děkujeme za registraci.
Zašleme vám odkaz na webinář.
Přidejte si datum do svého kalendáře.